Font Size

Profile

Cpanel

2013-2014

2014.04.23 - Dzień zawodoznawczy w Gimnazjum nr 6

Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego kolejny już raz zorganizowało Dzień Zawodoznawczy tym razem w Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze. Dzień Zawodoznawczy ma na celu zaprezentowanie oferty kształcenia technicznego i zawodowego w zielonogórskich placówkach. Stoiska poszczególnych szkół odwiedziło wielu gimnazjalistów i nauczycieli. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy naszych hotelarzy. Uczniowie Ekonomika uczyli gimnazjalistów jak sporządzać bezalkoholowe drinki, wspólnie je degustowali, przedstawiali tajniki pracy w hotelu. To tylko część atrakcji. Zapraszamy do galerii.

                                                                                                             Agnieszka Czajka

Więcej >>> Galeria zdjęć 

23.04.2014 - Dzień Otwarty Środowiskowego Centrum Doradztwa Zawodowego!

15 kwietnia Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego zorganizowało Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i rodziców. Doradcy zawodowi udzielali porad z zakresu rekrutacji, możliwości kształcenia. Niezdecydowani mogli wykonać testy diagnozujące ich potencjał, możliwości i zainteresowania, co znacznie ułatwiło im dokonanie wyboru związanego ze szkołą ponadgimnazjalną.

Rodzice i ich dzieci uzyskali szczegółowe informacje na temat wypełniania podania, otrzymali materiały informacyjne, przewodniki po szkolnictwie technicznym i zawodowym. Odwiedziło nas mnóstwo osób, cieszymy się, że porada doradcy zawodowego dla wielu gimnazjalistów i ich opiekunów jest niezbędnym etapem w planowaniu swojej drogi edukacyjno-zawodowej.

                                                                                Doradcy zawodowi

Więcej >>> Galeria zdjęć

2014.04.16 - Wygrali Konkurs Papieski

Laureatką jubileuszowego konkursu papieskiego została uczennica III klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, Iwona Gowarzewska.

Autor: R.K
Więcej>>>Tygodnik Regionalna


2014.04.16 - Ucz się mody i zarabiaj. "Ekonomik" zaprasza

 

fot Anna Krasko /Agencja Gazeta

Kilka lat temu w zielonogórskim "ekonomiku" uczyło się tysiąc uczniów. Teraz - siedmiuset. Jak wypełnić lukę? Nowymi kierunkami, takimi jak kreator mody

Cały tekst:
Ekonomik Zaprasza >>> Gazeta Wyborcza online

2014.04.15 - Duże zainteresowanie uczniów Dniem Otwartym w Ekonomiku

szkola

Zapoznają się z kierunkami kształcenia,  zwiedzają pracownie a także  rozmawiają z uczniami i nauczycielami, mowa o gimnazjalistach trzecich klas, którzy uczestniczą dziś w Dniu Otwartym  Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Długiej w Zielonej Górze.

Więcej>>>Radio Zielona Góra

 

2014.04.15 - Życzenia świąteczne

wielkanoc2Święta Wielkiej Nocy to czas wiary w siłę przemienienia Pańskiego, to czas otuchy i nadziei, która buduje prawdziwą siłę człowieka.

Niech zatem ta świąteczna chwila umocni w nas przekonanie, iż wszystkie marzenia i życzenia mogą się spełnić, a radość zagości w sercach.

Wesołych Świąt życzy
Barbara Bogacz-Szczepańska Dyrektor 
Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze

Zielona Góra, Wielkanoc 2014 rok