Font Size

Profile

Cpanel

Aktualności

Witamy na stronach ekonomika

 

 


Aktualności 

 

 

2014.12.21 - Życzenia świąteczne

„Miej czas na to, aby pomyśleć – to źródło mocy.
Miej czas na modlitwę – to największa siła na ziemi.
Miej czas na uśmiech – to muzyka dla duszy”
                                  (Matka Teresa z Kalkuty)

Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony magią wigilijnej nocy, a jednocześnie radości i piękna przeżywania chwili, gdy Bóg stał się człowiekiem, „dzieląc z nami trudy i znoje”.  To szczególny moment, któremu towarzyszy osobista refleksja, a ciepło rodzinnych spotkań umacnia wiarę w to, co dobre, szlachetne i piękne.
 Z tej okazji składamy wszystkim Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom życzenia pomyślności, serdeczności i międzyludzkiej życzliwości. Niech w nadchodzącym Nowym Roku nie opuszcza nas optymizm i pogoda ducha, a wytężona praca zaowocuje sukcesem na miarę naszych marzeń.

Dyrektor Szkoły
Barbara Bogacz-Szczepańska

Przewodniczący Rady Rodziców
Arkadiusz Soczewko

2014.12.20 - Komunikat dyrektora szkoły

Informujemy, iż w czasie zimowej przerwy świątecznej (22.12.2014 r. – 31.12.2014 r.) szkoła jest czynna.

Zainteresowani uczniowie mogą skorzystać ze zbiorów i stanowisk komputerowych biblioteki (22.12.br. i 29.12.br.) oraz zajęć sportowych w sali gimnastycznej (23.12.br. i 30.12.br.) w godzinach 9 00 – 12 00.

Do dyspozycji uczniów w ww. dniach pozostaje również sala konferencyjna.

Dyrektor szkoły
B. Bogacz-Szczepańska

2014.12.17 - Wielki sukces szkolnej gazety Ekonomik!

Z przyjemnością informujemy wszystkich Czytelników, iż redakcja naszej gazety została wyróżniona przez jury ogólnopolskiego konkursu Junior Media. Spośród nadesłanych z całej Polski gazet wybrano 45 najlepszych. Już niebawem 250 wydrukowanych w profesjonalnej drukarni egzemplarzy Ekonomika trafi do rąk mieszkańców Zielonej Góry.

Na zdjęciu poniżej połowa redakcji: Krystian Machalica, Agata Żukowska, Agata Iwańska, Klaudia Dziub.

Pelny skład redakcji gazety Ekonomik: Michalina Olejniczk, Jagoda Gierkowska, Paulina Obsadna, Krystian Machalica, Agata Żukowska, Agata Iwańska, Klaudia Dziub, Piotr Bazydło.

Opiekunami młodych redaktorów Ekonomika są: Mirosława Łojek, Joanna Michalik-Pietraszak i Ewa Wilk

2014.12.17 - Monodram „Monster” najlepszy!

Michalina Olejniczak z klasy 3Ces wygrała konkurs Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim na najlepszy monodram Pomoc w dwóch aktach. Nasza uczennica nie tylko napisała znakomity tekst, ale również zagrała w spektaklu stworzoną przez siebie rolę. Gala wręczenia nagród oraz premiera sztuki odbyła się w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie.

 

18.12.2014 roku uczniowie zielonogórskich szkół będą mieli okazję zobaczyć monodram na deskach Teatru Lubuskiego.

Reżyserem sztuki jest p. Joanna Michalik-Pietraszak, oprawą multimedialną zajął się Rafał Trafała z klasy 2 Fl.

2014.12.16 - Akcja wolontariuszy w Tesco

13 i14 grudnia br. roku w sobotę i niedzielę nasi uczniowie brali udział w akcji PCK. W markecie „TESCO” kwestowali pozyskując fundusze na zakup obuwia zimowego , kurtek i żywności dla najuboższych mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Na pochwałę zasługują: Łukasz Graczyk 2e, Mateusz Walukiewicz 2e, Patrycja Myczko 4g, Maciej Maciejewski 1g, Urszula Napora 1d, Natalia Zbróg 1d, Mazur Natalia 1d, Zuzanna Dolecka 1d.

 

 A. Przemyślańska, P. Tchórzewski