Font Size

Profile

Cpanel

Aktualności

2016.04.25 - Egzaminy maturalne

W związku z rozpoczęciem sesji wiosennej egzaminów maturalnych dni 4, 5, 6 maja 2016 r. są wolne od zajęć dydaktycznych.

2016.04.29 - DARIUSZ WIECZOREK LAUREATEM, CEZARY SŁAWSKI I KRYSTIAN JANUS FINALISTAMI VIII. OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ!

W piątek 15 kwietnia 2016 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników VIII. Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Olimpiady uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych odnieśli znaczący sukces. Dariusz Wieczorek z klasy IV GL

005VIII Olimpiada Logistyczna

został 9. logistykiem w kraju co dało mu zaszczytny tytuł Laureata Olimpiady. Cezary Sławski z klasy IV FL i Krystian Janus z klasy III EL zostali skalsyfikowani kolejno na 34. i 38. miejscu co dało im tytuły Finalistów Olimpiady.

003VIII Olimpiada Logistyczna 004VIII Olimpiada Logistyczna

W etapie centralnym wzięło udział 58 najlepszych młodych logistyków z Polski. Opiekunem naukowym naszych uczniów był p. Sławomir Kruszelnicki.
W drodze do finału olimpijczycy pokonali niemal 7 200 uczniów. Dzięki swojej determinacji i wysiłkowi jaki włożyli w przygotowania do poszczególnych etapów Olimpiady wygrali zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, indeks Wyższej Szkoły Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Warto odnotować, że tegoroczny udział w Olimpiadzie był najlepszym osiągnięciem Zespołu Szkół Ekonomicznych ze wszystkich dotychczasowych edycji.

009VIII Olimpiada Logistyczna

Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Serdecznie gratulujemy!!

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Sławomir Kruszelnicki

2016.04.28 - Sukces naszych lekkoatletów

19 kwietnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Miasta w lekkiej atletyce. Reprezentanci zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali o tytuły mistrzowskie. Uczniowie Ekonomika poradzili sobie znakomicie, zdobywając łącznie 16 medali.

Nasze panie zaprezentowały się wybornie, stając na podium pięciokrotnie. Jedyną złotą medalistką wśród dziewcząt była Małgorzata (dla przyjaciół “Gosia”) Nowak z klasy 3FL, która okazała się najlepsza w biegu na 400 metrów (jedno okrążenie wokół murawy).

Poniżej klasyfikacja medalową pań.

Pozycja Imię i nazwisko Klasa Konkurencja
Pierwsza Małgorzata Nowak 3 FL Bieg na 400 metrów
Druga Julia Mudrecka 1 AE Rzut dyskiem
Trzecia Dominika Letkiewicz 2 AE Trójskok
Trzecia Julia Buczyniak 1 BE Pchnięcie kulą
Trzecia Paulina Wojtkowiak 1 AE Rzut oszczepem

Panowie zdobyli 11 medali. Tutaj na największe wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 2 ET Patryk Michalski, który dwukrotnie sięgnął po złoto. Raz w konkurencji biegu na 110 metrów przez płotki, a drugi raz podczas skoku w dal. Trzeci i ostatni złoty medal wśród panów należy do Jacka Kurkowskiego z klasy 1 ET. Był on najszybszy wśród sprinterów na 100 metrów. Co warto zauważyć - trzy złote krążki trafiły do uczniów klas turystycznych. W sztafecie 4x100 metrów biegli: Patryk Michalski 2 ET, Krzysztof Koman 3 AE, Mateusz Marciniak 3 EL i Jacek Kurkowski 1 ET). Czworo naszych zawodników zakończyło zawody na 3. miejscu. Cóż… Jak śpiewał Ryszard Rynkowski “ Dziewczyny lubią brąz…”

Pozycja Imię i nazwisko Klasa Konkurencja
Pierwsza Patryk Michalski 2 ET Bieg na 110 metrów przez płotki
Pierwsza Patryk Michalski 2 ET Skok w dal
Pierwsza Jacek Kurkowski 1 ET Bieg na 100 metrów
Druga Mateusz Marciniak 3 EL Skok w dal
Trzecia Krzysztof Koman 3 AE Bieg na 200 metrów
Trzecia Krzysztof Koman 3 AE Bieg na 400 metrów

W konkurencji biegu sztafetowego na 4x100 metrów brąz zdobyli:

Imię i nazwisko Klasa
Patryk Michalski 2 ET
Krzysztof Koman 3 AE
Mateusz Marciniak 3 EL
Jacek Kurkowski 1 ET

Jeśli chodzi o klasyfikację medalową najpopularniejszym kolorem był brązowy.

Medal Liczba uzyskanych medali
Złoty 4
Srebrny 2
Brązowy 10

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegółową fotorelację z zawodów znajdziecie w majowym wydaniu specjalnym gazetki Ekonomik

Krystian Machalica

 Krystian MachalicaKrystian MachalicaKrystian Machalica

2016.04.28 - Podziel się wspomnieniami

 

Szanowny Absolwencie Ekonomika!
Podziel się swoimi wspomnieniami

Relację, najlepiej opatrzoną zdjęciem z okresu Twojej nauki w Ekonomiku
prześlij na poniższy adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
w temacie wpisując WSPOMNIENIA - relacja

Mariusz Krzymiński

2016.04.28 - Dni Logistyki w Ekonomiku 2016 - relacja

Tegoroczne „Dni Logistyki w Ekonomiku 2016” już za nami. Zespół nauczycieli przedmiotów logistycznych przygotował bogaty program działań, z którego niemal każdy uczeń mógł skorzystać. Było wesoło i poważnie. Poniżej przedstawiamy
w kolejności chronologicznej „co się działo” podczas całego tygodnia:

 • poniedziałek 11 kwietnia – tego dnia w świetlicy szkolnej gościliśmy pracownika Wojskowej Komendy Uzupełnień, który przybliżył nie tylko płci brzydkiej  funkcjonowanie WUK-u oraz służby mundurowej. Po południu reprezentanci klas logistycznych brali udział w szkolnych kalamburach. Uczniowie odgadywali hasła i terminy logistyczne.
 • wtorek 12 kwietnia – tego dnia został przeprowadzony V Szkolny Konkurs Wiedzy Logistycznej „Najlepszy logistyk Ekonomika 2016”. W zmaganiach wzięło udział 37 uczniów. Zwycięzcami zostali:
  1. Janus Krystian z klasy III EL,
  2. Mystek Maksymilian z klasy II HL,
  3. Pytlik Paweł z klasy II GL.

Gratulujemy!!!

Jednym z dwóch nowych działań, które zadebiutowały podczas tegorocznych dni było „Nauczyciele logistyki oczami uczniów”, czyli rysowanie przez uczniów podobizn nauczycieli z krótkimi komentarzami.

 • środa 13 kwietnia – uczniowie klasy spedycyjnej udali się na wycieczkę dydaktyczną do przedsiębiorstwa FRANCEPOL w Starym Kisielinie. Tego samego dnia w świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs „Logistyka pół żartem pół serio”. Uczniowie klas III FL i III EL odpowiadali na pytania, ale również wykonywali zadania – czasem dziwne J. Zabawa była przednia!
 • czwartek 14 kwietnia - w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariuszkę Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, która przybliżyła organizację służby mundurowej w kontekście logistycznym. Z drugim wykładem z Gądek pod Poznaniem przyjechał pracownik działu marketingu firmy RABEN, który przeprowadził ciekawy wykład na temat: „Budowanie marki
  w przedsiębiorstwie logistycznym”.
 • piątek 15 kwietnia - w świetlicy szkolnej oficjalnie ogłoszono wyniki V Szkolnego Konkursu Logistycznego, wręczono nagrody dla zwycięzców wszystkich konkursów i podsumowano dni logistyki.

Nagrody rzeczowe, które otrzymali uczniowie zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych i Przedsiębiorczości działające przy ZSEk. W imieniu własnym i uczniów serdecznie dziękujemy!
Zdjęcia z całego tygodnia logistycznego można znaleźć w galerii.
Ponadto zapraszamy do obejrzenia filmu

Zespół nauczycieli przedmiotów logistycznych i spedycyjnych

2016.04.28 - Zuzanna Goroch – Najlepszy Hotelarz w regionie

W dniach 11-14 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się etap centralny VIII. Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki. 
Organizatorami  olimpiady są corocznie: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu i Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. W finale uczestniczyło 30 najlepszych adeptów sztuki hotelarskiej z całego kraju, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w eliminacjach okręgowych. Etap centralny olimpiady był podzielony na dwie części. Pierwsza składała się z testu zawierającego 100 pytań zamkniętych. W tym roku tematem przewodnim była „Historia hotelarstwa”. Druga część polegała na obsłudze gości w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym oraz na obsłudze gościa w restauracji hotelowej. Do etapu centralnego zakwalifikowała się uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry – Zuzanna Goroch, która zajęła 21. miejsce i uzyskała tytuł jedynej finalistki VIII. Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej z województwa lubuskiego.

Zuzanna goroch Zuzanna Goroch zopiekunem

Uczestnikom  olimpiady  zapewniono  wiele  atrakcji  m.in.:  zajęcia  integracyjne, pokazy i warsztaty gastronomiczne, wycieczki do kołobrzeskich hoteli, zwiedzanie zamku w Świdwinie oraz uroczystą kolację w Pałacu Myśliwskim w Słonowicach.
Branża  hotelarska    stanowi  prężnie  rozwijającą  się gałąź  gospodarki,  a obecnie obserwuje się jej dynamiczny wzrost. Powstające hotele, pensjonaty i restauracje generują miejsca pracy. To  ważne dla absolwentów szkół hotelarskich, by po zakończeniu edukacji  znaleźli pracę zgodną ze swoim wykształceniem. Jesteśmy dumni, iż kształcimy młodzież, która dzięki swojej wiedzy, pracy i zaangażowaniu bierze czynny udział w rozwoju hotelarstwa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Powchowicz

Podkategorie

 • 2015-2016

  Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/2017

  4-LETNIE TECHNIKUM

  Technik ekonomista
         (innowacje: nowoczesna bankowość, prawo w ekonomii, innowacyjna gospodarka e-biznes)

  Technik handlowiec
        
  (innowacja: przedstawiciel handlowy, e-handel)

   Technik hotelarstwa
       (innowacje: manager gastronomii, manager wellness & spa
  )

   Technik logistyk
        (innowacja: logistyka służb mundurowych)

  Technik obsługi turystycznej
        (innowacja: pilotaż wycieczek i przewodnictwo turystyczne)

  Technik spedytor
        (innowacja: obsługa celna i graniczna)

  Technik przemysłu mody
        (innowacja: kreator mody i stylista ubioru)

  next Technik eksploatacji portów i terminali (NOWOŚĆ)

   
  ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

  nextSprzedawca (NOWOŚĆ)

  next Krawiec (NOWOŚĆ)

   


   

  logo ilimNasza Szkoła przystąpiła do Systemu Certyfikacji Candidate European Junior Logistician, podpisując umowę o partnerstwie z Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu (ILiM).


  Od roku 2016 absolwenci technikum logistycznego z ZSEk mają możliwość znacznie łatwiejszego, szybszego oraz tańszego uzyskania Certyfikatu European Junior Logistician (EJLog). Oznacza to, że nasza szkoła naucza w zakresie logistyki na poziomie europejskich standardów.
  Jednostka Certyfikująca w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu rozpoczęła działania w ramach Systemu Certyfikacji Candidate European Junior Logistician, umożliwiającego uzyskanie absolwentom kierunku „Technik logistyk” Certyfikatu w oparciu o wyróżniające osiągnięcia w nauce, odzwierciedlone w wynikach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
  Dzięki wysokim progom punktowym Certyfikat Candidate European Junior Logistician będzie cennym atutem dla jego posiadacza, możliwością, aby wykazać zaangażowanie i skuteczność w zdobywaniu wiedzy, a tym samym zwiększyć swoje szanse na dobry start w karierze zawodowej.

  Więcej na temat systemu certyfikacji:
  http://www.ilim.poznan.pl/oferta/system-certyfikacji-logistykow-podstawowe-informacje.html


   

  ZADZWOŃ, PRZYJDŹ! DORADCY ZAWODOWI POMAGAJĄ MŁODZIEŻY NA KAŻDYM
  SZCZEBLU KARIERY - JUŻ OD PRZEDSZKOLA!

  WIĘCEJ INFOMACJI-STRONASZKOŁY-SZYBKIE MENU-ZAKŁADKA ŚRODOWISKOWE CENTRUM DORADZTWA ZAWODOWEGO
  LUB BEZPOŚREDNIO U DORADCÓW ZAWODOWYCH:
  AGNIESZKA CZAJKA, ANNA PRZEMYŚLAŃSKA - TEL. 68 454-45-65
  MARTA MACAŁA - TEL. 68 454-45-66

   


   

  AKTUALNOŚCI

 • 2014-2015
 • 2013-2014
 • 2012-2013
 • 2011-2012
 • 2010-2011
 • 2009-2010