Font Size

Profile

Cpanel

Aktualności

Witamy na stronach ekonomika

 


Aktualności 

 

 

2014.10.29 - DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

06Dzie walki z otyoci2

 

Dnia 24 października zorganizowano w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Młodzież Ekonomika uczestniczyła w profilaktycznych pomiarach masy i wysokości ciała. Pielęgniarka szkolna mierzyła ciśnienie i udzielała wskazówek na temat zdrowego żywienia. Uczniowie korzystali z porad i materiałów dotyczących zdrowego i aktywnego stylu życia. Każdy uczestnik mógł poczęstować się jabłkiem.

Komisja Promocji Zdrowia

Więcej zdjęć>>>Galeria zdjęć

2014.10.29 - Warsztaty dla handlowców

23 października 2014r. uczniowie klasy 1 iho, uczący się w zawodzie technik handlowiec, uczestniczyli w warsztatach „Jak konkurować z dyskontami oraz zarządzać asortymentem”, które odbywały się w Urzędzie Marszałkowskim.
Warsztaty zorganizowane były przez wydawcę „Poradnika Handlowca” – ogólnopolskiego branżowego miesięcznika dla sklepów i hurtowni FMCG. Warsztaty prowadzone były przez praktyków handlu dla lubuskich firm i uczniów - przyszłych handlowców. Celem szkolenia było przedstawienie najnowszych trendów dotyczących najbardziej efektywnych metod ekspozycji towarów na półkach sklepowych, zarządzania produktami najpopularniejszych kategorii, kształtowanie asortymentu w sklepach i sposobów na wyróżnienia oferty metodami pozacenowymi. Szkolenie poparte było licznymi przykładami z rynku.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty uczestnictwa. 

                                                                                                                        Dorota Ziembińska-Maj

Zdjęcia: Heidi Handkowska – Poradnik Handlowca
                                                                                                                      Dorota Ziembińska-Maj               

Więcej zdjęć>>>Galeria zdjęć

2014.10.27 - Konferencja "Przeszczep Darem Życia"

14.10.2014 w  Świetlicy ZSEk odbyła się konferencja Przeszczep Darem Życia. W spotkaniu uczestniczyła klasa I a, w której uczy się Kasia Matysiak oraz klasa III eh, która wcześniej uczestniczyła w Dniach Otwartych Stowarzyszenia Nerka.
Kasia
dzięki przeszczepowi nerki może prowadzić aktywne życie zwykłej nastolatki.

W konferencji uczestniczyły również inne osoby po przeszczepach, dzieląc się swoimi doświadczeniami w zmaganiu z chorobą i późniejszym powrotem do zdrowia po transplantacji.
Osoby uczestniczące w spotkaniu mogły obejrzeć prezentację dotyczącą transplantologii. Dodatkowo odbył się konkurs na nowe logo "Oświadczenia woli"

Marzanna Gniazdowska

02Przeszczep Da...
02Przeszczep Darem Życia.JPG
03Przeszczep Da...
03Przeszczep Darem Życia.JPG
04Przeszczep Da...
04Przeszczep Darem Życia.JPG
05Przeszczep Da...
05Przeszczep Darem Życia.JPG
06Przeszczep Da...
06Przeszczep Darem Życia.JPG

Więcej>>>Galeria zdjęć

2014.10.27 - TYDZIEŃ MISYJNY W EKONOMIKU

W dniach 19 – 25 października w całej Polsce trwał Tydzień Misyjny, którego hasłem były słowa „Miłosierdzie Boże dla całego świata.” Jak każdego roku Tydzień Misyjny poświęcony jest niesieniu pomocy duchowej i materialnej krajom Afryki, jak również tym, którzy prowadzą misje – misjonarzom, misjonarkom oraz osobom świeckim.

W tym roku, również Koło Misyjne ZSEk włączyło się w ogólnopolską akcję Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu – Kolorowanki dla Afryki. Cała akcja polegała na zakupieniu kolorowanki – cegiełki i wysłaniu jej do Afryki. Pieniążki, które zostały zebrane ze sprzedaży kolorowanek, będą przekazane na budowę szkoły, natomiast kolorowanki przekazane dla dzieci, będą wysłane do Afryki.

Kolorowanki zostały tak przygotowane, by mogły posłużyć nie tylko naszym polskim dzieciom, ale także ich rówieśnikom z Kamerunu. Polecenia i niemal wszystkie teksty w kolorowankach zostały opracowane w języku francuskim. Obrazki w naszej małej książeczce nawiązują do takich rzeczy lub zwierząt, które nie będą budzić mieszanych uczuć u dzieci żyjących w krajach trzeciego świata (dlatego w kolorowance niema koparki, samolotu czy wieżowców).

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Kolorowanki dla Afryki” oraz uczniom, którzy przygotowali gazetkę na Tydzień Misyjny serdecznie dziękuje.

01Tydzień Misyj...
01Tydzień Misyjny.jpg
02Tydzień Misyj...
02Tydzień Misyjny.jpg
03Tydzień Misyj...
03Tydzień Misyjny.jpg
04Tydzień Misyj...
04Tydzień Misyjny.jpg
05Tydzień Misyj...
05Tydzień Misyjny.jpg

Więcej >>> Galeria zdjęć

Łukasz Chamera

2014.10.24 - TARGI KARIERY

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego zorganizowało w dniu 21 października „Targi Kariery”.

 

Impreza była doskonałą okazją do potkania się uczniów, zwłaszcza tych, którzy w tym roku przystąpią do matury i egzaminów zawodowych, z pracodawcami, instytucjami kształcącymi i wspierającymi rynek pracy. Wśród wystawców pojawili się min.: Wojewódzki Sztab wojskowy, PHU „Kaja”, Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Biuro Pracy OHP, Państwowa Inspekcja Pracy, „Audit” Doradztwo Personalne, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz Uniwersytet Zielonogórski. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie zadawali naszym gościom wiele pytań, chcąc w jak najbardziej świadomy sposób zaplanować swoją zawodową przyszłość.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowania i obsługę targów.

                                                                                                          doradcy zawodowi

01 Targi Karier...
01 Targi Kariery.jpg
02 Targi Karier...
02 Targi Kariery.jpg
03 Targi Karier...
03 Targi Kariery.jpg
04 Targi Karier...
04 Targi Kariery.jpg
05 Targi Karier...
05 Targi Kariery.jpg

Więcej >>> Galeria zdjęć