Font Size

Profile

Cpanel

Aktualności

 

2017.10.17 - Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca w Ekonomiku

4 fantomy, 76 osób i 30 minut RKO. Tak 16 października uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze włączyli się w akcję WOŚP Bicia Rekordu Guinnessa w prowadzeniu RKO na jak największej liczbie fantomów przez jak największą liczbę osób.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu akcji: Ratownikowi Medycznemu Nicoli Grzeszczuk, która czuwała by wszyscy prawidłowo prowadzili RKO, Pani Ewie Awińskiej, która włączyła się wraz z grupą młodzieży z ZSZ PBOoraz wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i podeszli do fantoma by prowadzić wraz z nami pośredni masaż serca.
Teraz pozostaje czekać na wyniki z całej Polski czy było nas więcej niż w zeszłym roku? Niedługo powinno się to okazać.

Bicierekordu wRKO

Łukasz Frączkiewicz, organizator akcji.

2017.10.17 - TARGI KARIERY

konkurszawodoznawczy 2017 logo

Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego we współpracy ze Środowiskowym Centrum Doradztwa Zawodowego zaprasza do uczestnictwa w mini targach kariery, które odbędą się 17 października 2017r. w godz. 9.30 – 13.00 na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze.

Targi kariery to cykliczne wydarzenie odbywające się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego celem jest wsparcie młodzieży w świadomym planowaniu swojej dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Wydarzenie to stanowi także świetną okazją do spotkania się w jednym miejscu pracodawców oraz instytucji kształcących i wspierających rynek pracy z uczniami ostatnich klas zielonogórskich techników i szkół zawodowych.

W tegorocznych targach swój udział potwierdziło aż 13 wystawców wśród których znalazły się lokalne organizacje ze świata nauki i biznesu w tym m.in.: agencje zatrudnienia (Idea HR, EMAT, Audit), sztab wojskowy, uczelnie wyższe (Uniwersytet Zielonogórski, Wyższa Łużycka Szkoła im. Jana Benedykta Solfty), szkoły policealne (CKUiP, Cosinus, Centrum Nauki i Biznesu Żak) oraz Powiatowy Urząd Pracy i Agencja Rozwoju Regionalnego.

Dzięki tak dużej różnorodności wystawców młodzież uczestnicząca w targach będzie miała możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy w Polsce i zagranicą oraz z bieżącą ofertą edukacyjną lokalnych szkół wyższych i policealnych. Dodatkowo uczniowie dowiedzą się jak pozyskać środki finansowe na założenie swojej pierwszej działalności gospodarczej, a także zgłębią tajniki skutecznej autoprezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej z potencjalnym pracodawcą.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

2017.10.16 - Uroczystość w Wędrzynie 12.10.2017

W dniu 12 października 2017 r. Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z delegacją uczniów wzięła udział w obchodach pierwszej rocznicy przyjęcia tradycji 316 Kompanii Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet 2 Korpusu Polskiego. Uroczystość odbyła się w 45. Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Wędrzynie i była kolejnym przykładem ścisłej współpracy między naszą szkołą, a jednostką wojskową w Wędrzynie.

Wedrzyn 2017

Zdjęcia z uroczystości >>> Album

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2017.10.12 - III Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich - Zawody szkolne

Zawody szkolne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbędą się w poniedziałek 16 października 2017 r. o godzinie 10.30 – 11.30.

Zapraszamy wszystkie zgłoszone osoby do świetlicy na eliminacje szkolne.

Dorota Ziembińska-Maj
Helena Lewandowska

2017.10.11 - Wojciech Jagielski w Bibliotece Norwida

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają 12 października br. (czwartek), godz. 18.00, Sala Dębowa na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim.

jagielski w norwidzie

2017.10.10 - Konkurs zawodoznawczy - Zapraszamy!

 konkurszawodoznawczy 2017 logo

 

Zielona Góra, 2 października 2017

KONKURS ZAWODOZNAWCZY

„DZISIAJ PLANUJĘ, JUTRO PRACUJĘ – FACH W RĘKU SUKCES MI GWARANTUJE”

 

Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra - projekty realizowane poza formułą ZIT" zaprasza do uczestnictwa w I edycji konkursu zawodoznawczego „Dzisiaj Planuję, Jutro Pracuję – Fach w ręku sukces mi gwarantuje” realizowanego we współpracy z Lubuską Szkołą Telewizji i Filmu.
Konkurs skierowany jest do uczniów techników oraz zasadniczych szkół zawodowych z Miasta Zielona Góra, a jego formuła opiera się na nakręceniu telefonem komórkowym krótkometrażowego filmu, przedstawiającego indywidualną wizję kariery zawodowej ucznia oraz zalety wynikające z kształcenia zawodowego.
Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do świadomego planowania swojej przyszłej ścieżki zawodowej oraz zwrócenie uwagi na rolę trafnego wyboru zawodu w dorosłym życiu.

Warunkiem przystąpienia ucznia do konkursu jest złożenie przez niego karty zgłoszeniowej w formie tradycyjnej lub elektronicznej w terminie od 1 października do 27 października 2017r. Karty zgłoszeniowe należy wysyłać na adres Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego według wzoru opisanego w Regulaminie Konkursu. Kolejnym etapem uczestnictwa jest przedłożenie przez ucznia pracy konkursowej, którą należy dostarczyć do biura szkolnego doradcy zawodowego w kopercie opatrzonej nazwą konkursu w terminie od 13 listopada do 27 listopada 2017r.
Prace nadesłane przez uczestników konkursu zostaną ocenione przez profesjonalne jury w skład którego wejdą m.in.: przedstawiciele Urzędu Miasta, nauczyciele filmu i reżyserii oraz doradcy zawodowi. Najlepsze prace zostaną nagrodzone sprzętem elektronicznym oraz nagrodą specjalną w postaci darmowego semestru nauki w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Daria Lisiecka z Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego, tel.: + 48 734 848 121, e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz szkolni doradcy zawodowi, których wykaz znajduje się w Regulaminie Konkursu.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Podkategorie

 • 2017-2018
 • 2016-2017

         Zlote technikum 2017 Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 3
  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze jest wśród 300 najlepszych techników
  w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017
  i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

   


   

   Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

  NOWA STRONA O REKRUTACJI - ZOBACZ

  http://rekrutacja.zsek.zgora.pl

   

   TECHNIKUM

  a1 a1
  a1 a1
   a2 a1
  a1 

  BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

  a8 a9
  z10

   

  Zespół Szkół Ekonomicznych w 29. edycjach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zajmuje 2 miejsce w kraju ze względu na liczbę laureatów i finalistów. Natomiast w okręgu lubuskim cały czas jesteśmy szkołą, która odniosła największe sukcesy.

  Dorobek Lubuskich szkół w 29. edycjach OWE

  Nazwa szkoły Liczba laureatów Liczba finalistów
  Zespół Szkół Ekonomicznych
  w Zielonej Górze
  31 39
  I Liceum Ogólnokształcące
  w Zielonej Górze
  28 48

   


   AKTUALNOŚCI

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Pole tekstowe: STOWARZYSZENIEWSPIERANIA INICJATYW EDUKACYJNYCH I PRZEDSIĘBIORACZOŚCISTOWARZYSZENIE WSPIERANIA INICJATYW EDUKACYJNYCH I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
  W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH
  w Zielonej Górze
  ul. Długa 5
  65-401 Zielona Góra
  tel. 68 454 45 52
  
  
  Bank  BPH S.A. Oddział Zielona Góra   19 1060 0076 0000 3200  0134 3231   

   
  NIP    929-18-09-804                
  REGON     080314667

  KRS          000322905

   
                                                             
                                          

   


  Już po raz ósmy Stowarzyszenie Wspierania  Inicjatyw Edukacyjnych i Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, realizując swoje cele statutowe, organizuje Ogólnopolską Konferencję dla Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych.

  Tym razem proponowany zakres tematyczny obejmować będzie obszar wiedzy pod tytułem Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym drogą do podniesienia atrakcyjności kształcenia w zawodzie, aspotkania konferencyjne przewidziane są w terminie 20 – 21 października 2016 r.

  Tegoroczna konferencja, po raz kolejny, odbędzie się pod honorowym patronatem Pani Wiolety Haręźlak Zastępcy Prezydenta Miasta Zielona Góra, która od początku powstania naszego Stowarzyszenia sekunduje jego zamierzeniom i celom.

  Milo jest nam również poinformować, iż w tym roku do współpracy z naszym Stowarzyszeniem udało pozyskać się bardzo poważnego partnera. Jest nim Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

  Dzięki przychylności i zrozumieniu potrzeb edukacyjnych ze strony Prezesa Strefy Pana Krzysztofa Kielca nasze Stowarzyszenia otrzymało wsparcie merytoryczne i finansowe do organizacji całości przedsięwzięcia. Liczymy, iż pomoc ta znajdzie swoje odzwierciedlenie w wysokim poziomie przebiegu konferencji i wrażeniach wszystkich uczestników.

  W imieniu Zarządu Stowarzyszenia

  Mirosława Łojek

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

 • 2015-2016
 • 2014-2015
 • 2013-2014
 • 2012-2013
 • 2011-2012
 • 2010-2011
 • 2009-2010