Font Size

Profile

Cpanel

Aktualności

Witamy na stronach ekonomika

 

 


Aktualności 

 

 

2015.04.21

UWAGA MATURZYŚCI!

W gablocie przy gabinecie pielęgniarki szkolnej dostępny jest harmonogram ustnych egzaminów maturalnych.

Uległ on zmianie po klasyfikacji klas IV. Przed egzaminami pisemnymi należy sprawdzić ostateczny harmonogram.

2015.05.25 - Uwaga! Klasa IV Eh grupa 2

Arkusze egzaminacyjne - zadania i testy czekają na Was! Zapraszam 27 maja 2015 r. (środa) o godz. 12:30 do sali 108

Renata Hołysz

2015.05.21 - Konsultacje przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe - technik obsługi turystycznej

Konsultacje odbędą się w dniach 27.05. (środa) oraz 28.05. (czwartek) w godz. 10:30-12:00 w sali 105
Proszę o przyniesienie rozwiązanych projektów egzaminacyjnych przesłanych drogą elektroniczną na e-maile klasowe.

 Zapraszam.
Beata Panasiuk

2015.05.15 - Mamy finalistkę Olimpiady Logistycznej

Daria Koźlarek uczennica klasy IV GL w dniu 27 marca 2015 r. została finalistką IV edycji Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki  i Transportu we Wrocławiu

Zdjcie0629

.Zdjcie0583

Serdecznie gratulujemy!
Zespół Nauczycieli Przedmiotów Logistycznych

Organizatorem Olimpiady Logistycznej jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Patronat merytoryczny nad olimpiadą sprawuje The Chartered Institute of Logistics and Transport (UK) – Polska – organizacja zrzeszająca profesjonalistów z branży TSL, której celem jest propagowanie, wspieranie wiedzy, nauki o logistyce i transporcie. Olimpiada odbywa się na platformie konkursowej:

www.olimpiada.logistyczna.mwsl.eu

Zapraszamy uczniów do udziału w olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym.

2015.05.14 - Oko w oko z pracodawcą

22 kwietnia w świetlicy szkolnej gościliśmy dr inż. Hannę Bortnowską z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego, która przybliżyła uczniom klas: 3 dt i 1 dh temat związany z autoprezentacją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak przygotować się do spotkania z rekruterem, aby zakończyło się ono sukcesem, czyli zdobyciem wymarzonej pracy. Okazało się, że bardzo ważna jest znajomość firmy, do której aplikujemy, swoich mocnych stron i oczekiwań, także finansowych. Warto również przygotować sobie odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić. Oczywiście należy pamiętać o eleganckim ubiorze, schludnym wyglądzie i podstawowych zasadach savoir vivre.

W podsumowaniu prowadząca zaznaczyła, by-mimo tego, że w czasie rozmowy próbujemy się zaprezentować jak najlepiej-pozostać sobą. Kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw, a nienaturalny kandydat na pewno nie zostanie dobrze odebrany.

                                                                                                                                             Marta Macała 

2015.05.14 - Szkoła techniczna – to się opłaca!

Dlaczego warto wybrać szkołę zawodową? Czy po technikum też można iść na studia? Jakich fachowców poszukują pracodawcy? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwali gimnazjaliści podczas Dni Zawodoznawczych zorganizowanych po raz kolejny przez Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego.

W akcję włączyły się wszystkie zielonogórskie szkoły techniczne, które zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Gościliśmy w następujących gimnazjach: Gimnazjum nr1, Gimnazjum nr2, Gimnazjum nr3, Gimnazjum nr6, Gimnazjum nr7 i Gimnazjum w Dąbiu. Impreza była doskonałą okazja dla uczniów, aby w bezpośredniej rozmowie z nauczycielami i starszymi kolegami dowiedzieć się czegoś więcej o interesujących ich kierunkach kształcenia, rozwiać ewentualne wątpliwości, zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie z rzeczywistością i właściwie wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Dla szkół technicznych z kolei była to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony i przekonanie uczniów do siebie. Cieszy nas duże zainteresowanie tego typu przedsięwzięciem, bo świadczy to o jego potrzebie i coraz bardziej świadomym podejściu młodych ludzi do swojej przyszłości zawodowej.

Marta Macała - doradca zawodowy

01Szkoła techni...
01Szkoła techniczna – to się opłaca!.jpg
02Szkoła techni...
02Szkoła techniczna – to się opłaca!.jpg
03Szkoła techni...
03Szkoła techniczna – to się opłaca!.jpg
04Szkoła techni...
04Szkoła techniczna – to się opłaca!.jpg
05Szkoła techni...
05Szkoła techniczna – to się opłaca!.jpg

Więcej >> Galeria zdjęć